رستوران ریحون

قدیمی ترین رستوران های تهران

4.5/5

لیست محتوا

آیا می‌دانید قدیمی ترین رستوران های تهران کدام‌اند؟ درباره رستوران های قدیمی معروف تهران چه اطلاعاتی دارید؟ مطمئناً یکی از علاقه‌مندی‌های همه ما ایرانی‌ها رستوران گردی است که در این چند سال با وجود رستوران‌های مدرن و متفاوت بسیار رواج یافته است. رستوران‌های زیادی هستند که در برندینگ عملکرد بسیار موفقیت آمیزی داشته‌اند، آن‌ها با ارائه خدمات با کیفیت توانسته‌اند علاوه بر تبلیغات گسترده در یاد و خاطر مردم ماندگار شوند.

در مقاله ای به تفصیل بهترین رستوران های تهران را معرفی کردیم اما در این مقاله می‌خواهیم قدیمی ترین رستوران های تهران را به شما معرفی کنیم.
قطعاً مطالعه درباره این رستوران‌ها برای شما جذاب خواهد بود. رستوران‌هایی که در چند سال گذشته به عنوان بهترین گزینه‌های انتخاب مشتریان برای صرف غذا شناخته شده‌اند. غذا خوردن در رستوران های قدیمی تهران بسیار لذت بخش و دل‌نشین خواهد بود. شما بعد از خواندن این مقاله حتماً به این رستوران‌ها علاقه‌مند خواهید شد.

رستوران نایب، یکی از رستوران های قدیمی تهران

رستوران نایب ساعی - رستوران های قدیمی تهران

مالک رستوران نایب، شخصی به نام غلامحسین خان نایب است که در سال 1254 برای نخستین بار از ترکیب بی نظیر برنج، کره و کباب یا همان چلو کباب امروزی برای مردم تهران رونمایی کرد. پس از گذشت سال‌ها این غذا به عنوان چلو کباب به یکی از غذاهای پرطرفدار و محبوب در تمام ایران تبدیل شد. در این بین افراد مختلفی در زمینه آشپزی و سالن داری، رستوران‌های متنوعی را با نام نایب در بخش‌های مختلف شهر تهران تأسیس کردند.

مطمئناً یکی از سؤالاتی که الآن ذهن شما را به خود مشغول کرده است، درباره آدرس رستوران نایب می‌باشد! غلامحسین نایب برای اولین بار فروش چلو کباب را در ابتدای بازار صحاف ارائه داد و باعث شد در این مکان رستورانی با نام نایب تأسیس شود. گفتنی است که رستوران نایب در کنار یک حمام قدیمی بازسازی شده قرار گرفته است.

پخش ویدیو

رستوران شرف الاسلام کجاست؟

رستوران شرف الاسلام - قدیمی ترین رستوران های تهران

یکی از رستوران های قدیمی معروف تهران، رستوران شرف الاسلام می‌باشد که تأسیس آن در سال 1317 شکل گرفته است. به جرئت می‌توان گفت رستوران شرف الاسلام از قدیمی ترین رستوران های تهران می‌باشد، که در فاصله بسیار نزدیک با مسجد بزرگ و بازار سرپوشیده تهران قرار دارد. در سال‌های گذشته مردم تهران این مکان تاریخی را با کباب‌های معروف رستوران شرف الاسلام می‌شناختند. یکی از بهترین تجربه‌هایی که شما در سفر به تهران خواهید داشت، بازدید از این بازار و خوردن غذاهایی مانند کباب سلطانی یا باقالی‌پلو با ماهیچه است.

شاید بخواهید بخوانید:  کافه رستوران ایتالیایی دانته

عمو هوشنگ نام یکی از رستوران های قدیمی تهران

رستوران عمو هوشنگ

در منطقه نیاوران و در نزدیکی کاخ، یکی از قدیمی ترین رستوران های تهران به نام عمو هوشنگ وجود دارد. این رستوران در حال حاضر سبک قدیمی خود را حفظ کرده است و اغلب غذاهای سنتی در آن سرو می‌شود. با وجود این که غذاهای رنگارنگ و متنوعی را در این رستوران نخواهید دید، اما فضای قدیمی آن حتماً برای شما جذاب خواهد بود. شما می‌توانید با رفتن به رستوران عمو هوشنگ از قیمه، دیزی، املت و سایر غذاهای ساده آن استفاده کنید.

پخش ویدیو

رستوران حاج فضل الله گلپایگانی و پسران، رستورانی معروف و با سابقه

رستوران حاج فضل الله گلپایگانی

از دیگر رستوران های قدیمی معروف تهران می‌توان به رستوران حاج فضل الله گلپایگانی و پسران اشاره کرد. این رستوران در خیابان ولیعصر و لبافی نژاد قرار دارد. این رستوران با قرار گرفتن در نزدیکی بازار قدیمی تهران، با استقبال بسیاری از اهالی تهران مواجه می‌شود. شما با رفتن به رستوران گلپایگانی می‌توانید از حلیم صبحانه و چلو گوشت بی نظیر آن برای ناهار استفاده کنید.

نکته جالبی که در مورد این رستوران وجود دارد، آماده کردن گوشت برای انواع کباب مقابل مشتریان است. یعنی شما در این رستوران شاهد چرخ کردن گوشت و سیخ کشیدن آن توسط آشپزها خواهید بود. البته توجه داشته باشید که این رستوران جایی برای نشستن و صرف غذا ندارد، شما برای خوردن غذا باید به جای دیگر بروید. یکی از ویژگی‌های این رستوران ارائه ماست محلی و سبزی در کنار غذا است.

رستوران مسلم، یکی از مشهور‌ترین و قدیمی ترین رستوران های تهران

رستوران-مسلم-(1)

رستوران مسلم از دیگر رستوران های قدیمی تهران است که به خاطر وجود مشتریان فراوان برای سفارش غذا همواره باید در صف بایستید. جالب این جاست که اگر شما در تمامی روزهای تعطیل و غیر تعطیل به این رستوران مراجعه کنید، با شلوغی رو به رو خواهید شد. از معروف‌ترین غذاهایی که این رستوران سرو می‌کند، می‌توان به ته چین و باقالی‌پلو اشاره کرد. اگر از طرفداران پروپاقرص غذاهای سنتی هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از رستوران مسلم بازدید کنید.

پخش ویدیو

ریحون، رستورانی برای همه سلیقه‌ها

رستوران ریحون

رستوران ریحون از آن دسته رستوران های قدیمی تهران است که می‌توان گفت برای انواع سلیقه‌ها جذابیت دارد. وسایل این رستوران همچنان حالت قدیمی خود را حفظ کرده است. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای مدیریت این رستوران اهمیت بسیار زیادی دارد، رعایت بهداشت و پاکیزگی در این مکان می‌باشد.

شاید بخواهید بخوانید:  معرفی بهترین رستوران های مرکز تهران

اگر می‌خواهید برای صرف غذا به رستوران ریحون بروید، می‌توانید برای بازدید از نحوه پخت غذا به آشپزخانه رستوران نیز مراجعه کنید و از نزدیک شاهد پخت غذا توسط آشپزها باشید. لذت خوردن غذاهای سنتی ایرانی در این رستوران را هیچ وقت فراموش نخواهید کرد. برای رفتن به رستوران ریحون باید خود را به بلوار آفریقا برسانید.

نان داغ و کباب داغ با رستوران توچال واقع در میدان تجریش

رستوران-توچال| کبابی توچال

رستوران توچال تجریش از مهم‌ترین رستوران های قدیمی معروف تهران است که قدمت آن به 40 سال می‌رسد. این رستوران در منطقه تجریش از نظر کیفیت و طعم غذا حرف زبان زد خاص و عام است. رستوران توچال بیشتر به خاطر کباب‌های خوشمزه و کم نظیری که دارد، شهرت زیادی پیدا کرده است.

این رستوران برای اهالی تجریش سرویس رایگان ارائه می‌کند و پرس‌های غذای این رستوران به گونه‌ای است که هر دو نفر می‌توانند یک پرس سفارش دهند. خوردن ماست محلی و دوغ مخصوص توچال در کنار غذاهای این رستوران برای شما لذت بخش خواهد بود.

رستوران زرچ، فضای آرام و خاص علاقه مندان به همه افراد

رستوران زرچ

کبک، معنی نام رستوران زرچ از قدیمی ترین رستوران های تهران است که فضای بسیار دنج و آرامی دارد. شما با مراجعه به این رستوران می‌توانید هر نوع غذایی که می‌خواهید را سفارش دهید. غذاهای این رستوران از کیفیت خوبی برخوردار هستند. با توجه به فضای داخل رستوران که متراژ کمی دارد، بیشتر مناسب قرارهای خودمانی و دوستانه است.

در پایان

شما از طریق رستوران گردی می‌توانید با سایر بخش‌های شهر بازدید کنید و با مکان‌های تاریخی آن آشنا شوید و در یک مکان دل‌نشین لذت خوردن غذاهای سنتی را در کنار دوستان و عزیزان خود تجربه کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به قدیمی ترین رستوران های تهران بزنید، چشیدن طعم بهترین غذاها در رستوران های قدیمی معروف تهران سفر خاطره انگیز و جذابی را برای شما رقم خواهد زد. نظر شما درباره رستوران‌ها معروف و قدیمی پایتخت چیست؟ آیا تابحال خوردن غذا در این رستوران‌ها را تجربه کرده‌اید؟ اگر درباره این رستوران‌ها اطلاعات کامل‌تری دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on telegram
تلگرام

یک نظر

  • بین این رستوران های قدیمی از دید من کبابی مسلم و نائب واقعا کارشون خوبه