قوانین و مقررات دیدو

لطفا” پیش از رزرو یا ثبت سفارش خود متن ذیل را که حاوی شرایط رزرو و ثبت سفارش است را به دقت مطالعه فرمایید. سفارش از طریق وب سایت یا اپلیکیشن به معنای تعهد شما به پیروی و قبول این شرایط و مفاد مطروحه در آن است.

دیدو در قالب سایت و اپلیکیشن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و درج هرگونه موارد سیاسی، غیر اخلاقی و مغایر با موازین جمهوری اسلامی ایران و همچنین هنجارهای اجتماعی باعث حذف حساب کاربر مورد نظر خواهد شد.

معرفی

ما دیدو هستیم و در قالب وب سایت www.didogroup.ir و اپلیکیشن دیدو در حوزه رزرو میز و سفارش غذا مورد نظر و دلخواه شما عزیزان فعالیت می­کنیم.

حریم خصوصی و حساب کاربری
 • – دیدو با تاکید بر حفظ حریم خصوصی کاربران و احترامی که برای آن قائل است، برای سفارش، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت ، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی ایمن ، مناسب و شایسته هر یک از کاربران ارائه دهد.
 • – برای نمونه می توان به اخذ نام و نام خانوادگی،آدرس، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که معمولا” به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود. لازم به ذکر است آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، اطلاعات و مشخصات رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و ارتباط های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

 • – شما با ثبت نام در دیدو مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، تلفن تماس و … را در اختیار دیدو قرار می دهید. در ادامه برای انجام تراکنش و ثبت سفارش نیاز به اضافه کردن مشخصات آدرس خود خواهید داشت. شما پس از ثبت نام در سایت، به عنوان کاربر دیدوشناخته خواهید شد و کلیه اطلاعات مذکور و اطلاعاتی مانند تراکنش ها، پرداخت ها و… نیز در اختیار دیدو خواهد بود.

 • – از سویی دیگر دیدو همانند سایر وب سایت‌ها از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی دیدو با بکارگیری متخصصین خبره و دانش روز و ایمن در روش ها و تکنیک های مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش خود را به عمل می آورد که ازاطلاعات کاربران خود محافظت نماید و امکان دسترسی‌های غیر قانونی را میسر نسازد. طبیعتا” در این راستا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و دیدو حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می­دارد.

 • – شما به ما اجازه می‌دهید که با دریافت اطلاعات شخصی از قبیل نام و نام خانوادگی،شماره تلفن، آدرس و ایمیل و … و درج آن ها برای ارسال کالا و خدمات و همچنین سرویس رزرو میز مورد بهره برداری قرار گیرد.

  متعاقبا”اطلاعات دریافتی فوق برای ارائه سرویس به رستوران همکار منتقل خواهد شد. در بعضی شرایط این امکان وجود دارد که اطلاعات شما در اختیار شخص سومی نیز قرار گیرد، در شرایطی که ما باور داشته باشیم کالا یا سرویسی که شخص سوم ارائه می دهد برای شما جذاب و جالب خواهد بود.
اطلاع رسانی پیامکی

توجه داشته باشید که 98300023492000 تنها شماره‌ ایی است که دیدو از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس‌ام‌اس) ارسال می‌کند. هرچند که پیامک‌های احراز هویت ممکن است به تشخیص سرویس‌دهنده از شماره‌های پشتیبان آن‌ها ارسال شود که در آن صورت ملاک معتبر بودن پیامک این است که

 • – درخواست آن را در سایت یا برنامه موبایل دیدو ثبت کرده باشید و
 • – ثانیاً وب‌سایت یا برنامه موبایل دیدو کد را معتبر تشخیص دهد.

 ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دیدو، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دیدو است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به شماره تلفن02128427507 اطلاع دهید یا به آدرس ایمیل [email protected] ارسال نمایید.

مجوز دسترسی به موقعیت مکانی

دیدو  موقعیت مکانی شما را فقط در موقع استفاده از اپلکیشن و برای پیدا کردن کافه ها و رستوران های نزدیک شما استفاده می کند.

فرایند سفارش غذا و رزرو میز

هرگونه توافق برای ارسال غذا، فی ما بین شما و رستوران همکار است و هرگونه ارتباطی برای عرضه کالا و سرویس، بین شما و دیدو است. شما متعهد می‌شوید اطلاعات خود را با دقت وارد کرده و تضمین می‌کنید که این اطلاعات در هنگام سفارش دقیق و کامل است. همچنین شما متعد می‌شوید که اطلاعات بانکی جهت پرداخت نیز مربوط به حساب بانکی خودتان است و همچنین جهت استفاده از خمات دیدو برای رزرو یا ثبت سفارش موجودی حساب کافی است.

 • – سفارش غذا و دریافت آن و یا سرویس رزرو میز که از طریق وب سایت یا اپلیکیشن دیدو استفاده می نمایید،تنها به منظور استفاده خودتان است و شما تضمین می‎کنید که کالای خریداری شده به هیچ وجه برای فروش مجدد نیست و شما در مقام مصرف کننده اید نه نماینده شخص سوم.

 • – پیش از سفارش لطفا” توجه فرمایید که برخی از سرویس های ما تنها برای رده سنی خاصی مناسب‎ می باشد. از این جهت شما پیش از سفارش باید بررسی کنید که کالایی که سفارش می‎دهید برای دریافت کننده مناسب است یا خیر؟!

 • – هنگام سفارش از دیدو لازم است که شماره موبایل،آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید.لطفا از امنیت اطلاعات اطمینان حاصل کرده و این اطلاعات را در اختیار شخص سومی قرار ندهید.

 • – دیدو متعهد است و تمام تلاش خود را خواهد کرد تا در حوزه اختیاراتش ضمن رعایت حریم خصوصی از اطلاعات شخصی و بانکی شما محافظت کند.اما اگر شخص سومی هرگونه سوء استفاده‌ای از اطلاعات شما کرده و سبب هرگونه زیانی به شما شود،دیدو مسئولیتی در این مورد تقبل نمی‌کند.

 • – پس از سفارش گذاری و اتمام عملیات خرید ، سفارش شما توسط دیدو و رستوران همکار بررسی می گردد و توجه داشته باشید که ثبت سفارش توسط شما در وب سایت و اپلیکیشن به معنی نهایی شدن سفارش شما نیست. در صورت دریافت کد پیگیری عملیات خرید شما مبنی بر غذای سفارش داده شده یا رزرواسیون انجام شده نهایی شده است.

 • – اتمام عملیات خرید برای شما در صورت ررزرو یا سفارش غذا از طریق پیامک (اس ام اس) در قالب کد پیگیری ارسال می‌گردد.

 • – درکد پیگیری، زمان تقریبی تحویل غذا که توسط رستوران مشخص شده‌است،اعلام می‌گردد.در صورت عدم تحویل در زمان مقرر، شما می‌توانید از طریق لینکی که در متن پیامک آمده‌است، سفارش خود را پیگیری کنید.

 • – فروش دیدو براساس منوی و شرایط هر رستوران به صورت مجزا است و اگر در موقع سفارش و نهایی شدن آن، غذا یا خدمت مورد نظر در رستوران موجود نباشد و در نهایت آن سرویس مربوطه ارائه نشود  تعهدی متوجه دیدو نمی باشد و رستوران مربوطه می بایستی پاسخگوی مشتری باشد.

 • – ممکن است حین رزرو و پرداخت آنلاین ظرفیت رستوران مورد نظر در تاریخ و ساعت انتخابی تکمیل گردد که دراین صورت مبلغ به حساب کاربری مشتری عودت می گردد و مشارالیه می­تواند دوباره اقدام به سفارش و رزرو میز نماید.در صورتی که مشتری درخواست عودت مبلغ به حساب بانکی اش را داشته باشد طی 72 ساعت کاری مبلغ فوق فقط به حسابی که پول از آن برداشت شده است برگردانده می شود.


 • – در صورتی که رزرو میز و ثبت و تایید نهایی سفارش به دلایلی خارج ار اراده دیدو ورستوران از قبیل وقوع بلایای طبیعی ،جنگ،شورش،دلایل­امنیتی، خرابی و مشکلات رستوران، اشتباهات رستوران ،کارمندان مرکز،کارمندان رزرواسیون و … لغو گردد،دیدو تمام تلاش خود را خواهد داشت تا رستوران دیگری را که از نظرکیفیت، شرایط و ویژگی ها و قیمت در همان سطح رزرو شده است به مشتری پیشنهاد دهد.در این شرایط دیدو متعهد میشود تا حداکثر 20درصد از قیمت پرداخت شده توسط مشتری را بدون دریافت هرگونه هزینه ای تامین نماید. اما چنانچه اختلاف قیمت بیشتر از 20 درصد باشد مشتری
   می بایست مابه التفاوت مبلغ را شخصا” پرداخت نماید.

 • – در صورتیکه مشتری نسبت به رزرو یا خرید غذای مربوطه اقدام نماید می تواند حداکثر تا 12 ساعت مانده به تاریخ و زمان مربوطه نسبت به تغییر یا لغو درخواست خود اقدام نماید. در غیر این صورت حس شرایط و استانداردهای رستوران مربوطه با ایشان نسبت به شرایط عودت مبلغ پرداختی رفتار خواهد شد.

دیدو این حق را دارد و برای خود محفوظ نگه می دارد تا هر حساب کاربری را که 3 بار اقدام به رزرو میز به صورت رایگان نموده است و به رستوران مربوطه مراجعت ننموده است را تعلیق و مسدود نماید.

قیمت ها ، پرداخت ها و مالیات
 • – لیست تمامی قیمت های موجود در وب سایت و اپلیکیشن در زمان انتشار برای هر رستوران دقیق و درست می باشد و کاملا” منطبق بر اطلاعات دریافتی از تک تک رستوران‌هاست. این اطلاعات به طور مرتب از هر یک رستوران ها اخذ و در اسرع وقت در اپلیکیشن یا وب سایت به روز می گردد این امر همواره پیگیری شده و تکرار می گردد که شاید این بروز رسانی همزمان با ثبت سفارش شما نیز باشد. دیدو این حق را دارد حسب سیاست ها و رویه های خود و حفظ منافع و شئونات مشتری و یا حتی رستوران همکار نسبت به قطع همکاری و حذف رستوران مربوطه یا عنداللزوم سفارش مشتری راسا” اقدام نماید.

 • – قیمت نهایی فاکتور کالا و سرویس خریداری شده بر روی وب سایت و اپلیکیشن در زمان ثبت سفارش و نهایی شدن آن نشان داده می‌شود. کل مبلغ فاکتور باید توسط شما به صورت آنلاین پرداخت شود و کد پیگیری نیز دریافت شود.

 • – در پرداخت آنلاین برای اطمینان از امنیت پرداخت و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده، اطلاعات بانکی شما قبل از ارسال از طریق اینترنت به درگاه بانک مورد نظر،رمزگذاری می‌شود. بانک از شما سوال یا سوالات امنیتی می‌پرسد تا اطمینان حاصل نماید که شخص خود صاحب حساب(شما) در حال استفاده و برداشت هستید.

 • – تمامی قیمت اقلام موجود بر روی وب سایت و اپلیکیشن موبایل توسط رستوران اعلام شده‎است.هر گونه تغییر قیمت در اقلامِ سفارش به عهده رستوران همکار است.

 • – مبلغی که به عنوان مالیات بر ارزش افزوده بر روی فاکتور فروش اضافه می‎شود،صرفاً برای رستوران همکار است و دیدو هیچ گونه هزینه اضافی از این مبلغ برای خود نگه نمی‎دارد.

 • – مسئولیت پرداخت مالیات به اداره دارایی،تنها بر عهده رستوران همکار است و دیدو هیچ گونه مسئولیتی در قبال هر گونه تخلف توسط رستوران همکار را بر عهده نمی‎گیرد. تمامی مبالغ مالیاتی بین رستوران و مشتری جا به جا می‎شود و دیدو هیچ گونه مبلغی بابت مالیات دریافت نمی‎کند.

 • – مسئولیت پرداخت آنلاین و کسر از حساب و انتقال به حساب مورد نظر به عهده بانک مربوطه است. در صورت بروز مشکل در هر مرحله از پرداخت، طبق قوانین بانکی، مبلغ پرداختی حداکثر تا 72 ساعت و از طریق بانک مربوطه به حساب شما عودت داده خواهد شد و در این مورد دیدو مسئولیتی ندارد و امکان پیگیری نخواهد داشت.

 • – جهت استفاده از خدمات تخفیفی دیدو ( تخفیفات منو رستوران ها، کدهای تخفیف، بسته های خدماتی، کمپین ها، کوپن ها و هرگونه خدماتی که در جهت کاهش مبلغ نهایی پرداخت میباشد) باید روش پرداخت آنلاین و یا اعتباری انتخاب شود و این خدمات در روش پرداخت نقدی اعمال نمی­شود.

 • – درصورت ثبت سفارش و نهایی شدن عملیات خرید یا عملیات رزرواسیون هر نوع مالیات متعلقه حسب قوانین جاری کشور بر عهده مشتری یا رستوران می باشد و بر آن اساس محاسبه و اخذ می گردد.
ارسال سفارش
 • – زمان تعیین شده و اعلامی برای ارسال غذا کاملا” تقریبی است و امکانِ تغییر آن وجود دارد. سفارش به آدرسی که در زمان ثبت نام از شما دریافت شده است از سوی رستوران ارسال خواهد شد. در صورت تغییر آدرس نسبت به ویرایش آن در دیدو سریعا” اقدام نمایید.

 • – ارسال توسط رستوران انجام می‎پذیرد، به موقع رسیدن سفارش تنها وتنها بر عهده رستوران همکار است و دیدو هیچ مبلغی را به عنوان هزینه ارسال دریافت نمی کند.

 • – تمامی سفارش‎ها توسط توسط پیک های رستوران ها ارسال می‎شوند. ما و رستوران همکار تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا سفارش ثبت شده در زمان مقرر به دست شما برسد.در صورت تاخیر عذریا قصوری متوجه دیدو نمی باشد. در صورتی که سفارش شما در زمان مقرر به دست شما نرسید،خواهشمندیم ابتدا با رستوران مربوطه تماس بگیرید.
  شما همچنین می‎توانید با ما تماس گرفته و یا از طریق چت آنلاین و یا لینک تاخیر سفارش که در پیامک ارسالی موجود است،پیگیری سفارش خود را به ما بسپارید.

 • – اگر به هر دلیلی(تغییر آدرس، نیاز به هماهنگی با نگهبانی و …) شما سفارش خود را تحویل نگیرید، تمامی مسئولیت‎های حاصلِ (سرد شدن غذا، هزینه انتظار پیک و …) بر عهده شما است .

 • – رستوران همکار می بایست سفارش را به آدرس ثبت شده در زمان سفارش یا آدرس ثبت نامی شما و در مدت زمان وعدع داده شده ارسال نماید. در صورت تغییر در مدت زمان اعلامی حتما” با شما هماهنگی نماید.

 • – خواهشمندیم توجه داشته باشید که برخی از آدرس‎ها جهت ارسال غذا برای رستوران مقدور نیست. در چنین شرایطی، رستوران همکار و یا ما برای هماهنگی لغو سفارش یا آدرس جایگزین و یا ارسال توسط آژانس و تایید هزینه ارسال اضافی با شما تماس خواهیم گرفت.
لینک سایت های دیگر

ممکن است که لینک وب سایت های دیگری در سایت ما وجود داشته باشد. ما نماینده این وب‌سایت‌ها نیستیم و هیچ گونه مسئولیتی در قبال کیفیت سرویس و کالای ارائه شده توسط این سایت‎ها نداشته و نخواهیم داشت.

مسئولیت محدود
 • – ما تمام تلاش خود را می‎کنیم که اطلاعات موجود روی وب سایت و اپلیکیشن جامع و بدون اشتباه باشند. بابت هر گونه نقص و اشتباه احتمالی موجود در وب سایت و اپلیکیشن پیشاپیش از شما عذرخواهی می‎کنیم. ما نمی‎توانیم تضمین کنیم که هیچ گونه اشتباه و ایراد (باگ) در وب سایت و اپلیکیشن وجود ندارد اگرچه تلاش ما بر این است که این خطاها را به حداقل رسانده و در اسرع وقت برطرف نماییم.

 • – ما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تاخیر، اطلاعات فاش شده از طریق اینترنت (هک شدن وب سایت و اپلیکیشن دیدو یا کامپیوترهای رستوران‎های همکار)، ویروس، مسمومیت و هر گونه زیانی که به شما و کامپیوتر شخصی شما وارد می‎شود نخواهیم داشت.

 • – ما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال زیان‌های حاصله از اتفاق‎هایی که از کنترل ما خارج‌اند از قبیل سیل، زلزله، جنگ، ابلاغیه های دولتی و … نخواهیم داشت.

 • – در صورت مشاهده هرگونه تخلف در استفاده از کوپن‌های تخفیف، ما این اختیار را داریم که در هر زمانی حساب شخص متخلف را بسته و از ارائه سرویس خودداری کنیم و در صورت نیاز، از طریق مراجع قانونی موضوع را پیگیری نماییم و خسارات وارده را از متخلفین عنداللزوم دریافت نماییم.
مقررات کلی
 • – تمامی قیمت‎های درج شده در منوی رستوران‌ها به قیمت ارز رایج کشور و ریال است.

 • – هر گونه تغییر در قوانین و مقررات مذکور از طریق ابزارهای گوناگون به اطلاع شما رسانیده خواهد شد.

 • – تمامی اطلاعات، عکس‎ها، ویدئوها، طراحی‎های گرافیکی، کدهای موجود در وب‎سایت و اپلیکیشن متعلق به دیدو است و هرگونه استفاده‎ای از آن ها بدون هماهنگی و اخذ موافقت کتبی پیگرد قانونی دارد.

 • – هر گونه سوء استفاده از تخفیف‎های موجود در سایت و اپلیکیشن پیگرد قانونی دارد.

 • – تمامی قوانین این وب‎سایت بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 • – هر شماره تلفن به عنوان فرد حقیقی در سایت و اپلیکیشن دیدو ثبت می‎گردد و شما اجازه ثبت بیش از یک حساب با شماره تلفن متفاوت را ندارید.

 • – امکان اینکه هر مشتری بتواند بیش از یک آدرس داشته باشد در وب سایت و اپلیکیشن وجود دارد و نیازی به ایجاد چندین کاربر برای آدرس‎های مختلف نیست.

 • –  ایمیل وارد شده در هنگام عضویت باید معتبر و مورد تایید کاربر است و تمامی ارتباطات و مکاتبات دیدو اعم از ارسال فاکتور به آدرس ایمیل وارد شده ارسال خواهد گردید.
 • بخش نظردهی رستوران‎ها صرفاً برای نظردهی در مورد کیفیت ارائه شده توسط رستوران همکار است و خواهشمندیم نظرات خود در مورد دیدو را به ایمیل فوق [email protected] ارسال نمایید.
دیگر موارد
 • – مالیات بر ارزش افزوده تنها در فاکتور رستوران هایی اعمال می شود که گواهی معتبر ارزش افزوده خود را به دیدو ارائه داده باشند.

 • – سایت اینترنتی دیدو و اپلیکیشن به مانند یک رابط بین مشتریان آنلاین و رستوران ها در سراسرکشور ایران است و در برابر کیفیت غذا و نحوه سرویس دهی رستوران‌ها مسئولیتی متوجه دیدو نمی‌باشد.

 • – کیفیت غذا، سرویس‌دهی و همچنین درستی و صحت اطلاعات نمایش داده شده در منوی رستوران ها و تطابق آن با آنچه که عرضه می شود بر عهده‌ی رستوران مورد نظر می‌باشد و هر گونه شکایت، درخواست و اظهار نظر در مورد کیفیت و
  نحوه ی ارسال غذا به مدیریت مربوطه از سوی دیدو منتقل خواهد شد.

 • – دیدو ضمن رعایت حریم شخصی کاربران سطوح مختلف دسترسی برای کارکنان خود تعریف نموده است و هر فرد بنا به مسئولیت خود به اطلاعات کاربران دسترسی خواهد داشت.

 • – تاکید می گردد که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش نمایند و یا این که ارسال نمایند. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار نماید، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدیدی را ثبت نمایند.

 • – نشان تجاری دیدو در اداره کل ثبت شرکت‌ها و اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده‌است و تحت پوشش قانون کپی رایت است.

 • – تمامی متن‌ها، طرح‌های گرافیکی و کدهای به کار گرفته شده در دیدو جزو اموال شرکت «دیدو» محسوب می گردد و هرگونه کپی برداری، نشر، نمایش، بازسازی و انتقال آن به هر صورت بدون اجازه مالک ممنوع است و پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.

 • – دیدو این حق را برای خود محفوظ می دارد تا به صورت مستقل، در هر زمان و بنابر صلاح دید خود هر سفارش و یا نام کاربری را لغو نماید.

 • – دیدو این حق را برای خود محفوظ می داند که قوانین و مقررات خود را به صورت همیشگی و حسب نیاز تغییر دهد و به اطلاع کاربران برساند.