کافه کتاب - بهترین کافه کتاب های تهران

بهترین کافه کتاب های تهران

4.5/5

لیست محتوا

سال ها است که کتاب خوانی در بین مردم ایران رونق بیشتری نسبت به قبل گرفته، هرچند همیشه اهل فرهنگ و کتاب در سرزمین ما بوده اند.
سالیان سال است که کتابخانه های زیادی در سطح کشور هستند که از نظر محتوای کتاب بسیار غنی هستند؛ اما با توجه به قوانین کتاب خانه ها، امکان بررسی کردن و تحلیل جمعی کتاب ها در آن محیط وجود ندارد.
با توجه به این مسئله، گروهی از افراد که دغدغه فرهنگ کتاب خوانی داشتند تصمیم به ساختن کافه کتاب گرفتند. ما در این بخش تصمیم داریم تا بهترین کافه کتاب های تهران را به شما معرفی کنیم.

مقاله های مرتبط : بهترین کافه های تهران

 

کافه کتاب کراسه، یکی از برترین کافه کتاب های تهران

 

کافه کراسه - بهترین کافه کتاب های تهران
کافه کتاب کراسه – کافه کتابی در دل تهران

اگر به دنبال یک جای دنج برای پر کردن تنهایی هایتان با کتاب هستید؛ و یا برعکس به دنبال جایی برای جمع شدن با دوستانتان برای بحث کردن درباره ی کتاب ها، نویسنده ها و موضوعات مختلف هستید، من کافه کتاب کراسه را به شما معرفی می کنم.
کافه کتاب کراسه یکی از بهترین کافه کتاب های تهران است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این کافه کتاب نوشیدنی های گرم سبک سرو می شوند و اصلی ترین منوی این کافه کتاب های آن است؛ کافه ای که دارای تنوع بسیار زیاد کتاب در ژانر های مختلف است و شما می توانید اوقات فراغت خود را در این کافه کراسه که یکی از بهترین کافه کتاب های تهران می باشد سپری کنید.
این کافه کتاب جذاب در خیابان پورسینا، روبروی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران واقع شده. اگر اهل پیاده روی هستید، مسیر پیشنهادی ما برای رفتن به این کافه خیابان شانزده آذر می باشد.

شاید بخواهید بخوانید:  کافه های تهرانپارس

کافه کتاب ثالث تهران، کافه ای با طعم کتاب خواندن

 

کافه کتاب ثالث - بهترین کافه کتاب های تهران
کافه کتاب ثالث – برترین کافه کتاب های تهران

 

این کافه کتاب جذاب که در رده ی بهترین کافه کتاب های تهران می باشد، می تواند پاتوق مناسبی برای عاشقان و شیفتگان کتاب باشد. وقتی شما در این کافه کتاب باشید، صدای موسیقی های بی نظیری را می شنوید که بسیار فضای فوق العاده ای به این کافه کتاب می بخشد.

کافه کتاب ثالث که دقیقا در طبقه ی بالای کتاب فروشی ثالث قرار گرفته، دارای فضای فوق العاده آرام بخش برای طرفداران کافه کتاب ها است. منوی این کافه لای یکی از کتاب ها گذاشته شده و در اختیار شما قرار داده می شود؛ خلاصه در این کافه همه چیز به سبک کتاب و فانتزی است.

کافه کتاب ثالث که کافه بازان آن را شدید دوست دارند ، واقع در خیابان کریم خان، بین ایرانشهر و ماهشهر، طبقه ی بالای نشر ثالث قرار گرفته است.

 

کافه کتاب ترنجستان سروش، از کافه کتاب های زیبا تهران

 

کافه کتاب ترنجستان سروش - بهترین کافه کتاب های تهران
کافه کتاب ترنجستان سروش – از کافه کتاب های زیبای تهران

کافه کتاب ترنجستان سروش که در طبقه ی بالای کتاب فروشی انتشارات سروش  قرار گرفته، یکی از بهترین کافه کتاب های تهران است.
فضای داخلی این کافه کتاب، باعث القای حس ایرانی بودن به شما می شود و فضای بسیار آرام بخش و دوست داشتنی دارد.
در کنار این کافه کتاب یک فروشگاه فروش ابزار آلات موسیقی و همچنین غرفه فروش کتاب کودک و بازی های فکری وجود دارد. شما می توانید در حین گذراندن لحظات آرام بخش از قهوه های خوشمزه ی این کافه کتاب جذاب سفارش دهید و طعم آرامش را بچشید.

شاید بخواهید بخوانید:  بهترین رستوران های غرب تهران

کافه کتاب لاله زار، محل آرامش عاشقان کتاب

 

کافه-کتاب-لاله-زار-تهران
کافه کتاب لاله زار تهران- برترین کافه کتاب های پایتخت

 

یکی دیگر از بهترین کافه کتاب های تهران، کافه کتاب لاله زار می باشد. همان طور که از نام این کافه پیدا است، این کافه کتاب در خیابان لاله زار واقع شده است و دارای فضای بسیار زیبا و دلنشین برای طرفداران کتاب و کتاب خوانی است.
نکته جالب این کافه کتاب این است که هر میز به نام یک نویسنده و یا شاعر بزرگ نامگذاری شده است. در این کافه کتاب دوره های مختلف و کارگاه های مختلف نمایش نامه نویسی، داستان خوانی، گالری های مختلف و نشست های ادبی برگزار می شود و همواره تعداد زیادی از عاشقان و شیفتگان کتاب در این کافه که یکی از بهترین کافه کتاب های تهران است دور هم جمع می شوند.
آدرس این کافه کتاب واقع در خیابان سعدی، چهارراه مخبر الدوله، پشت ایستگاه مترو سعدی داخل کوچه نقاش باشی می باشد.

کافه کتاب رف

کافه کتاب رف - بهترین کافه کتاب های تهران
کافه کتاب رف – بهترین کافه کتاب های تهران

 

کافه کتاب رف در لیست بهترین کافه کتاب های تهران دیده می شود. این کافه کتاب بسیار قدیمی است و قدمتی 80 ساله دارد. کافه کتاب رف در واقع یکی از خانه های قدیمی 80 سال پیش است که امروزه به یکی از بهترین کافه کتاب های تهران تبدیل شده است.
این کافه کتاب دارای فضایی دنج و آرام بخش با حیاطی جذاب است. ریشه ی اسم این کافه یعنی «رف» به معنی کفه ی قفسه های کتاب  می باشد. این کافه واقع در نیاوران، خیابان باهنر، بعد از مژده، بن بست شریعتی، پلاک 1 می باشد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتس آپ
Share on telegram
تلگرام

هیچ نظری وجود ندارد